MSS50-448-E40
HONG KONG KEEP BOOMING TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
MSS50-448-E40
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max : 50 mA
Product Status : Active
Package : Tray
Series : MSS50-xxx-x
Capacitance @ Vr, F : 0.35pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F : -
Voltage - Peak Reverse (Max) : 4V
Supplier Device Package : E45
Mfr : MACOM Technology Solutions
Package / Case : E45
Power Dissipation (Max) : 150 mW
Diode Type : Schottky - 1 Bridge
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C
Base Product Number : MSS50
Description : COM SCHOTTKY-BL - E40
Contact Now
RF Diode Schottky - 1 Bridge 4V 50 mA 150 mW E45